වෙබ් ආලෝචනා | web alochana

3.0 nihil humanum a me alienum puto

නුවර වැව රවුම...

| Comments

දැන් ආයෙත් මැරතන් එක හපුතලේ කන්ද අදිනවා වගේ ටිකක් හෙමින් යන්නෙ. ඉතින් මහත් පරිශ්‍රම දරා වෙහෙස වලකාගෙන ලියන්නයි හදන්නේ…. දැන් තාලේ මාරු කරන්න සිද්ද වෙනවා.

දැන් අපි යමු නුවර වැව රවුමට.

නෑ නෑ! වැව රවුමට සම්බන්ධ බ්ලොග්කරුවන් කලබල වෙන්න එපා. මම මේ වෙනත් දෙයක් ලියන්නේ. නමුත් නුවර වැව රවුම කියන්නේ මොනතරම් සුන්දර ස්ථානයක්ද?

මම පසුගිය දිනෙක දැකපු පොලිස් පාට් එකක්. මම වැව රවුමේ ඇවිදගෙන යද්දී හොද උස මහත පොලිස් නිලධාරියෙක් හදිසියේ ම බොහොම බය පක්ශපාත පෙනුමක් තිබුනු වැඩිහිටියෙකුට තඩිබාන්න ගත්තා. ඔහු තමන් ම පැලඳගෙන ආපු හෙල්මට් එකෙනුයි අනිත් අතිනුයි දෙකෙන් ම ඉවක් බවක් නැතුව පහර දුන්නේ නිල ඇඳුම ඇදගෙන ඉන්න ගමන් මයි. සමහර විට යම් කිසි හොරකමක් හරි සුලු වරදක් හරි ඒ පුද්ගලයා සිදු කර තිබුනා වෙන්න පුලුවන්. නමුත් පොලිස් නිල ඇඳුමින් හිඳිමින් එහි බලය අපයෝජනය කිරීම දැන් ඉතාම පුරුද්දට ගිය “සාමාන්‍ය” දෙයක් බවට පත් වෙලා තියෙන බව පේනවා. දෙන දඬුවම ඒ විදිහට තීරනය කරන්න පුලුවන් ද? දලදා මැඳුර ඉදිරිපිට වැව රවුමේ “විනීතව” නොසිටින පෙම්වතුන්ට සදාචාරය උගන්නන්නෙත් මේ පොලීසියම තමයි. වැලන්ටයින් දිනයට වැව රවුමේ විශේශ මුර සංචාරත් දානවා. ඒත් කිසිම චාරයක් නැතුව බලය නැති අසරනයෙකුට තඩිබාන්නත් පොලිසියට “ලයිසන්” තියෙනවා.